Z miłości do nauki i pasji do biznesu, wykorzystując potencjał naukowców, praktyków dziedziny i nowoczesnej infrastruktury, w 2015 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utworzyła Centrum Wdrożeniowo-Usługowe (CWU), mające na celu scalać potrzeby rynku kosmetycznego, oczekiwania konsumentów oraz wiedzę i doświadczenie wykwalifikowanej kadry pracowników.
CWU to wynik komercjalizacji najnowszych zdobyczy nauki i technologii. Synergia ta pozwala urzeczywistnić najśmielszy, nieszablonowy pomysł na unikatowy preparat. Od recepturowania, przez ocenę bezpieczeństwa, wszelkie niezbędne badania, po rejestrację kosmetyku i wprowadzenie go na rynek polski, czy europejski – Zespół CWU, krok po kroku realizuje zadania, których efektem jest wydanie produktu końcowego.
Gwarancję usługi najwyższej jakości daje sieć kilkunastu specjalistycznych laboratoriów, znajdujących się w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej, wyposażonych w sprzęt nowej generacji, m.in.: Laboratorium Receptur Kosmetycznych, Laboratorium Hodowli Komórek i Tkanek, Laboratorium Chemii Kosmetycznej, Laboratorium Biochemii, Toksykologii i Genetyki Klinicznej, Laboratorium Biologii Molekularnej, Laboratorium Immunologii i Biochemii. Dają one bazę nie tylko do prowadzenia badań naukowych na szeroką skalę, ale i świadczenie kompleksowych usług dla wymagającego klienta.
Nieodzowna jest tu rola fachowców, którzy nie są jedynie teoretykami, a praktykami z wieloletnim stażem. Załoga CWU zrzesza ludzi kreatywnych, poszukujących nietypowych, innowacyjnych rozwiązań, głodnych nowych odkryć – pasjonatów z prawdziwego zdarzenia!
Zainteresowania naukowe dr Katarzyny Gaweł-Bęben dotyczą przede wszystkim możliwości wykorzystania modeli in vitro – linii komórkowych, hodowli pierwotnych i ekwiwalentów 3D ludzkich tkanek – w badaniu właściwości pielęgnacyjnych i leczniczych ekstraktów roślinnych i substancji pochodzenia naturalnego. Dr Katarzyna Gaweł-Bęben jest autorką licznych publikacji w czasopismach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, recenzentem międzynarodowych czasopism naukowych oraz członkiem Society for Medicinal Plant and Natural Product Research (GA).
Specjalistka w dziedzinie makijażu, pasjonatka medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na I Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym.
W ramach kształcenia na I oraz II stopniu studiów kierunku Kosmetologia, Pani Magister prowadzi zajęcia z przedmiotów: Kosmetologia pielęgnacyjna, Kosmetologia upiększająca, Estetyka, Podstawy makijażu, Kosmetyka i pielęgnacja skóry męskiej.